Koleje Hvězda a JAK pijí mikrofiltrovanou

Máme radost! Mikrofiltrovanou vodu mohou nově čerpat zaměstnanci a studenti na kolejích Hvězda (blok 2 a blok 3) a na kolejích Jana Ámose Komenského (Mendelova univerzita v Brně). 

 


hledáme tě do týmu

Hledáme tě do týmu!

Chceš dělat v unikátní české start-up firmě, kde jsou navíc fajn lidi? Ve firmě, která má směr a snaží se dělat dobrou věc? Podívej se na Filtermac.com.

Jsme rychle rostoucí firma, jejíž vizí je alespoň trochu „změnit svět“ k lepšímu. Našim cílem je snížit množství PET láhví a plastů. Vyrábíme stroje – Filtermac, které dnes dávají perlivou a neperlivou filtrovanou vodu již cca 80 000 studentům v ČR, a to zdarma a výhradně do přinesených láhví. Díky tomuto konceptu šetříme ohromné množství PET láhví. Balená voda se na školách, kde Filtermac mají, přestává prodávat.

Co bys měl(a) mít?

 • Zkušenost s vývojem webových aplikací postavených na React JS a Node.js
 • Zkušenost s JavaScript, HTML5, CSS a celkově webovými technologiemi
 • Alespoň základní znalost Gitu nebo alespoň jakéhokoliv verzovacího systému

Výhodou je určitě:

 • Znalost frameworku Meteor JS
 • Znalost práce s Cordova frameworkem
 • Znalost prostředí Gitlabu (Issues, atd..)
 • Znalost Pythonu nebo jiného skriptovacího jazyka
 • Znalost Dockeru

Co ti můžeme nabídnout?

 • Práci, která dává smysl
 • Zajímavé finanční ohodnocení + finanční bonusy za dobře odvedenou práci
 • Příjemné pracovní prostředí a kolektiv
 • HPP/IČO – full time nebo part time
 • Otevřenou firemní kulturu
 • Malý, ale skvělý kolektiv
 • Možnost občasné práce z domova
 • Získání zkušeností a osobnostní růst
 • Možnost profesního růstu v rámci firmy
 • Sick days

Nástupní termín: ihned nebo dle domluvy

Jsme přesně to, co hledáš? Ozvi se nám na info@filtermac.com. Připoj své CV a klidně připiš i pár řádků, proč bys chtěl u nás pracovat.


novnika - nefiltr na filtermacu

Unfiltered beer into your own bottle!

We have answered the pleas of students and from May on there will be a new type of Filtermac available at universities – NOFILTER.

„Glassmakers, paddlers as well as cyclists all have their light beers but students have been neglected. They also deserve to have beer within their grasp! They will appreciate this wholesome ionic recovery drink namely during the exam period when their performances get heroic. We believe that in this case a lot of PET bottles will be saved as well,“ mentioned Martin Nepil from Filtermac


novnika - nefiltr na filtermacu

Nefiltrovaná sedmička do vlastní láhve! 

Vyslyšeli jsme přání studentů, od května přibude na vysokých školách nový typ Filtermacu - NEFILTER.

„Skláři, vodáci i cyklisti svá lehká piva už mají, ale zapomínalo se na studenty. I oni si zaslouží mít pivo na dosah ruky, tento blahodárný iontový nápoj ocení hlavně během zkouškového, kdy podávají heroické výkony. Počítáme s tím, že i v tomto případě dojde k výrazným úsporám PET lahví,“ uvedl Martin Nepil z Filtermacu.


We want to do a good thing

We became frightened by the amount of PET bottles and bottled water. We decided to try and do something about it and so invented an alternative to bottled water – the filtration device Filtermac. We are dreaming about the world where anybody can draw fresh (sparkling or still) water into their own bottle, anywhere and anytime.

 

One bottle is enough

When we started 7 years ago, we had no idea how popular Filtermac will become. Nowadays you can find us in tens of schools and companies. At universities we are within the reach of about 100,000 students. The whole Filtermac community has already saved more than 700,000,000 PET bottles. If even this number seems to be too abstract for you, try to imagine for example 200 fully loaded trucks that never started their journey.

It seems unbelievable but every minute a million of PET bottles is sold in the world. However, not even half of them gets recycled...

Our mission

We are doing a good thing not only for people but also for the environment. We would like to build a large network of Filtermacs and thus save hundreds of tons of plastic every year. When we teach people to drink healthy water from their own bottles, they will not need to buy bottled water.

The stronger the community connected to Filtermac, the more plastic will be saved.
Thank you for caring about the environment and saving plastic.

 

Martin Václavík, CEO Filtermac

CEO, Martin Václavík


Chceme dělat dobrou věc

Začalo nás děsit množství PET láhví a balené vody. Řekli jsme si, že s tím zkusíme něco udělat, a proto jsme vymysleli alternativu k balené vodě – tedy filtrační stanice FILTERMAC. Sníme o tom, že si každý kdykoli a kdekoli může natočit čerstvou (perlivou i neperlivou) vodu do své vlastní láhve.

 

Jedna láhev stačí

Když jsme před 7 lety začínali, netušili jsme, jaký ohlas bude jednou Filtermac mít. Dnes nás najdete v desítkách škol a firem. Na vysokoškolské půdě jsme v dosahu cca 100 000 studentů. Celá Filtermac komunita ušetřila už přes 700 000 000 PETek. Pokud vám tohle číslo připadá abstraktní, představte si třeba 200 plně naložených kamionů, které nemuseli nikdy vyjet.

Zní to neuvěřitelně, ale každou minutu se na celém světě prodá milion PET lahví, k recyklaci se však nedostane ani polovina z nich...

Naše mise

Děláme dobrou věc pro lidi i pro životní prostředí. Chceme vybudovat rozsáhlou síť Filtermaců a tím uspořit stovky tun plastů ročně. Když lidi naučíme pít zdravou vodu do vlastní lahve, nebudou mít potřebu kupovat si balenou.

Čím silnější bude komunita kolem Filtermacu, tím větší bude plastová úspora.
Děkujeme, že vám plasty nejsou jedno.

 

Martin Václavík, CEO Filtermac

CEO, Martin Václavík